Dookoła Alp 1995 Japonia 1996 Dookoła Polski 1997 Madagaskar 1998 Wielki Kanion 1999 Kuba 2001 Meksyk, Belize, Gwatemala 2005 Sri Lanka 2006 Krym, Mołdawia, Rumunia 2008 Korsyka i Sardynia 2009 2021 2022 2023 Sorry, your browser does not support inline SVG.
Porady
1.Udając się do egzotycznego kraju nie należy żałować pieniędzy na wizytę u lekarza od chorób tropikalnych. Do Meksyku nie są wymagane specjalne szczepienia, wystarczy WZW typu A i B oraz BTP (błonnica, tężec i polio). Konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC. Dobrze jest też posiadać także ubezpieczenie medyczne.

2.Przed wyjazdem zrobić ksero paszportów, biletów, polis ubezpieczeniowych i zostawić w kraju komuś „mobilnemu”. W przypadku zguby można przefaksować i szybciej uzyskać pomoc. Ważną sprawą jest też aktualny przewodnik i mapa.

3.Dobrze jest zabrać 1-2 Pantenole, krem z filtrem przynajmniej 60. W Meksyku można kupić w większym sklepie bardzo dobre filtry (lepsze niż w Polsce). Smarowanie się co 2 godziny zapobiegnie poparzeniom – z nimi daleko nie zajedziecie.

4.Prawie wszędzie są jakieś hoteliki albo prywatne kwatery. Standard bywa różny, ale łóżko zawsze było bardzo wygodne i czyste. Średnio 20$ za pokój to normalna stawka. Nie braliśmy ani namiotu ani śpiworów. Lepiej zapukać gdzieś do drzwi i ostatecznie poprosić o kawałek podłogi. Uwierzcie Państwo, że turysta na rowerze zawsze budzi pozytywne emocje.

5.W upale nie chce się jeść, ale trzeba się zmusić przynajmniej do 3 posiłków dziennie. Trzeba pić dużo wody i zawsze mieć 2 litry w zapasie. Plus jakieś herbatniki. Kryzys nie jest niczym wesołym!

6.Zawsze trzeba dzielić pieniądze, karty płatnicze na kilka części i chować do różnych sakw. Jeśli ktoś wyrwie torbę z ręki zawsze masz inne środki na przeżycie. NIGDY nie pokazuj ile masz pieniędzy i że je trzymasz w jednym miejscu.

7.Najlepiej jest polecieć do Cancun i zacząć poznawanie Meksyku od Jukatanu. Dobre drogi, pyszne jedzenie co kawałek, do wyboru: ruiny, cenoty lub plaże. Ale najlepiej wszystko.