Dookoła Alp 1995 Japonia 1996 Dookoła Polski 1997 Madagaskar 1998 Wielki Kanion 1999 Kuba 2001 Meksyk, Belize, Gwatemala 2005 Sri Lanka 2006 Krym, Mołdawia, Rumunia 2008 Korsyka i Sardynia 2009 2021 2022 2023 Sorry, your browser does not support inline SVG.
Pierwszy raz we dwoje

Termin:
26.03.2005 – 24.04.2005

Uczestnicy:
Lucyna i Igor Czajkowscy

Dystans pokonany rowerem:
700 km

Po powrocie Igora z kolejnej wyprawy powiedziałam sobie dosyć! Dlaczego ja zawsze zostaję w Polsce, zajmuję się domem, firmą, szykowaniem męża na kolejny wyjazd, witaniem go po powrocie i słuchaniem o tym, co widział, co przeżył...? Przecież cała frajda polega na tym by przeżywać wszystko razem. Postanowiłam więc wsiąść na rower.

Dlaczego Meksyk?
To był mój pomysł. Wiedziałam niewiele o tym kraju: Sombrero, Tequila, Tortila. Zaczęłam czytać o Aztekach, Majach, ich piramidach, o kuchni, o sjeście, o nurkowaniu. Pewnej kolejnej nocy, podczas której Igor nie mógł zasnąć zmęczony pracą, codziennością i dopadł go nastrój typu „dawnoniebyłemnigdzie”, poszedł do drugiego pokoju by się „wyciszyć przy komputerze”. Już prawie spałam, kiedy wrócił do łóżka i oznajmił mi, że właśnie przez internet zarezerwował bilety. Co? Na kiedy? Za co? Dyskusja była długa. Stanęło na tym, że bierzemy kredyt w koncie i lecimy. Kupiliśmy przewodniki, mapę i opracowaliśmy plan. Na miejscu okazało się, że panujące temperatury i odległości między punktami docelowymi są tak wielkie, że trzeba było większość trasy pokonać autobusami. Oczywiście można było odpuścić sobie autobusy, ale wtedy zobaczylibyśmy jedną trzecią tych wspaniałych miejsc. A to były moje pierwsze egzotyczne wakacje! Rowerami pokonaliśmy około 700 km.

UWAGA!
Podczas pobytu w Meksyku można ciężko zachorować! Kto raz tam pojedzie będzie chciał wracać tam każdego roku, a może nawet zamieszkać.
Jakie są objawy choroby?
-zachwyca Cię błękit Morza Karaibskiego,
-wzdychasz z rozkoszy leżąc w hamaku pod gołym niebem popijając Margaritę lub chłodne piwo,
-próbujesz wszystkiego co oferują stragany i nie myślisz o „zemście Montezumy”,
-po powrocie do kraju nie będziesz chciał jeść innych owoców oprócz meksykańskich ananasów i mango,
-zatęsknisz za wieczorami w rytmie salsy,
-uświadomisz sobie, że właśnie w Meksyku jest druga pod względem długości na świecie rafa koralowa,
-kiedy odwiedzisz ruiny Majów, cenoty i zjesz na plaży najlepsze krewetki na świecie i będziesz czuł, że ciągle Ci mało!


To jest nieuleczalna choroba, przed którą ostrzegamy! A jeśli chcesz zaryzykować, przeczytaj nasze wspomnienia. Znajdziesz w nich kilka porad.

Lucyna.